FANTAZII SE MEZE NEKLADOU...

7.Kapitola-Harryho soukromá hodina OPČM

30. srpna 2006 v 20:46 | Bára Káravá |  Harry Potter mezi indiány
Sedmá kapitola

Když Harry přišel do ředitelny, tak ho tam už Alastor Moody očekával.
"Harry," začal Moody, ještě než Harry stihl pozdravit, " rád bych ti ještě než začneme se samotnou výukou, řekl pár organizačních věcí. Za 1. budeš mi říkat Alastore a samozřejmě mi budeš tykat. Za 2. naše hodiny budou probíhat ve tvé učebně. A za 3. V rámci výuky čekej kdykoli a kdekoli útok, kterým si prověřím tvoje reakce a schopnosti.Můžeme tedy jít do učebny, Harry?" Zakončil Alastor otázkou.

"Zajisté, pojďme." Odpověděl Harry, ale něco se mu na tom všem nezdálo, avšak nevěděl co.
Když byli téměř u učebny Alastor na něj nečekaně - čekaně zaútočil. Harryho váček předem upozornil na to, že na něj Alastor zaútočí, proto byl připraven. Věděl také, že nemůže být žádná zvlášť těžká obrana, protože by mu jinak váček jistě prozradil jaké kouzlo má použít.
"Experliamus," chtěl Harryho Alastor odzbrojit, ale ve stejnou chvíli Harry vykřikl: "Protego!" První štít, který ho napadl. Vzápětí na to Harry ještě použil odzbrojovací kouzlo, čímž ukončil tento souboj v úplném zárodku.
Alastor Harryho pochválil za rychlé reakce, ale nezapomněl mu připomenout, že tohle byla pouze zkouška reakcí, a že příště to nemusí být jen odzbrojovací kouzlo.
Potom tedy konečně vstoupili do učebny. Tam mu Alastor řekl: "Připrav se, budu na tebe sesílat nejrůznější kletby, ´lehké´ i ty ´těžké´ a ty je smozřejmě budeš odrážet příslušnými protikouzly"
Harry si tedy připravil hůlku, ale v tom ucítil, jak se jeho váček zahřívá. To znamenalo, že si od něj bral energii, aby ho bránil před kletbou, kterou se na něj chystal Alastor použít. Harry měl pocit, že to bude zakázaná kletba. Nemýlil se. Měl čelit kletbě Imperius, ale ani se o to nesnažil, věděl totiž, že jej váček ochrání, protože si bral energii.
Alastor byl Harryho reakcí velice překvapený, ale ještě více byl překvapený, když zjistil, že Harry kletbě nepodlehl. Proto zkusil další ze zakázaných kleteb: Crucio, avšak Harryho reakce i průběh kouzla bylo stejné. Smrtící kletbu si však požít netroufl, co kdyby Harryho, jedinou naději kouzelnického světa, přeci jen kletba zasáhla a on by byl zodpovědný za jeho smrt? Ne, to by mu Brumbál nikdy neodpustil. Proto začal používat kletby, které se Harry učil v minulých letech. Asi po hodině neustálého prozkušování byl Harrymu dopřán oddech v podobě přednášky.
Alastor mu vyprávěl o všem, co by ho mohlo potkat v jeho budoucí profesi Bystrozora. Říkal mu o různých postupech, které Bystrozorové používají v ´boji´ proti smrtijedům a dalším kouzelníkům, kteří nerespektují zákony.
"Harry, pamatuj si co nejvíce z těchto vyprávění. Určitě se ti někdy tyto poznatky budou hodit, ať už při Poslední bitvě nebo později až se staneš Bystrozorem. Tak tedy, dneska ti povím něco o běžné Obhlídce. To je, že jdeš na místo, o kterém si myslíš, že by tam mohlo být něco zakázaného, nebo by tam někdo mohl provozovat nějakou zakázanou činnost. Na Obhlídku se chodí tehdy, když někdo dá tip nebo to vyplyne z chování někoho, koho sledujete delší dobu.
Takže, normálně jdeš na to místo, samozřejmě s hůlkou v pohotovosti, protože si nikdy nemůžeš být jist tím, co tam uvidíš a hlavně koho tam uvidíš. Pokud zjistíš, že je to místo čistý, tak se jednoduše vrátíš a podáš hlášení nadřízenému. Avšak jestli tam zjistíš něco nezákoného, taď myslím pouze věci, nikoliv lidi, které hledáte, tak to tam zajistíš a jenom se spojíš s nadřízeným. To místo za žádnou cenu neopouštíš. Jakmile přijdou posily tak, pokud jsi nováček, nejspíše Tě pošlou zpátky na Ústředí Bystrozorů, kde budeš papírovat. Jestliže ale nováčkem už nejsi, tak jim s největší pravděpodobností budeš pomáhat sepsat věci, které zabavíte a následně je přemístit na určené místo. To Vám obvykle řekne nadřízený."
"No nic vypadá to, že naše dvouhodinovka právě skončila." Dodal Alastor ve chvíli, kdy slyšel zvonění a odcházel z učebny.
Už u dveří s rukou na klice, když si ještě vzpomněl: "Jo a Harry, do příští hodiny si přečti VŠE O BÍLÉ A ČERNÉ MAGII a kdybys měl zájem o doplňkovou četbu, i když si myslím, že to nestihneš, tak si přečti ČERNÁ MAGIE NA MILION ZPŮSOBŮ A OBRANA PROTI NÍ. Obě knihy napsala jistá Amélie Štědrá."
"Pokusím se, ale jak říkáš, nejsem si jistý zda to zvládnu. Oprava písemek, výuka, moje učení. Je toho na mě dost." Přiznal Harry.
"Já vím, ale tu první knihu zvládnout musíš, jinak by nemělo smysl pokračovat ve výuce."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama