FANTAZII SE MEZE NEKLADOU...

6.Kapitola-První školní den

30. srpna 2006 v 20:44 | Bára Káravá |  Harry Potter mezi indiány
Šestá kapitola

Následující ráno při snídani si s ním promluvila Minerva. Dohodli se na Harryho učebním plánu a na tom jak se bude postupovat v jeho studiu.
První hodinu měl prváky.
Když vešel do třídy, tak tam byl tak neskutečný hluk, až musel použít kouzlo na zesílení hlasu, aby ho žáci vůbec zaregistrovali.

"Tak, teď, když mě už vnímáte, bych se vám mohl představit. Já jsem Harry Potter, váš profesor na Obranu proti černé magii. Předpokládám, že mě většina z vás zná, a proto bych poprosil abyste se představili především vy mě. Až vás vyvolám, tak se přihlásíte, abych si vás mohl, alespoň trochu zapamatovat," poté postupně přečetl jména a snažil se zapamatovat si obličeje, ke kterým patří.
"Výborně. Teď, když vím s kým mám tu čest, bych vás rád seznámil s tím, co se budete učit v tomto předmětu. Letos budeme brát základy a to následujícím způsobem. Nejprve si vysvětlíme pojem Obrana proti černé magii, poté začneme s teorií v druhé polovině roku začneme přidávat i praktické kouzlení. To je z jednoduchého důvodu, i když budeme probírat jen ty nejzákladnější kouzla, mohlo by se stát to, že se zraníte. Nějaké dotazy?"
"Mohl byste nám říct proč jste se ucházel o toto místo?" vykřikl Erik Wood, mladší bratr Olivera Wooda.
"Tak za prvé, pane Woode, hlásíme se, a za druhé já se o toto místo neucházel. Některým z vás by mohlo dojít, že jsem se o to místo ani ucházet nemohl. Měl jsem být ještě jeden rok studentem. Ale to nechme stranou. Právě jsem si totiž uvědomil, že jsem vám neřekl pár organizačních věcí, které budete dodržovat. O hodinách se budete hlásit a domácí úkoly budete odevzdávat všichni včas, omluvy nepřijímám. Za neodevzdaný úkol vám odeberu 20 bodů, jedinou omluvou pro vás bude pobyt na ošetřovně. A pamatujte si, že si vás na ošetřovně vždycky zkontroluji. Když nebudete probíranému učivu rozumět, přihlásíte se a já vám látku vysvětlím ještě jednou nebo se domluvíme na doučování. Ještě nějaké dotazy?"
Nikdo se nepřihlásil, a protože jim Harry řekl vše co považoval za nutné k první hodině, dal jim volno.
V podobném duchu proběhl celý den. Nejhorší byla poslední hodina.
"Dobrý den, třído," řekl po příchodu do třídy Harry.
Ticho.
"Tak ještě jednou a naposledy, nebo každému odeberu 10 bodů. Dobrý den, třído," zopakoval Harry.
Tentokrát přišla odpověď od všech žáků: "Dobrý den, pane profesore."
"Tohle už bylo lepší. Takže, jelikož jste všichni v posledním ročníku, tak vás nebudu nijak zvlášť přetěžovat, tedy alespoň se pokusím. Rád bych, hned na začátku stanovil nějaká pravidla. V hodinách, pokud budete chtít něco říct, se budete hlásit, úkoly budete odevzdávat všichni do jednoho..."
"To zas bude rok, to i ta Umbridgeová byla lepší," utrousil Malfoy.
"Já vás varoval pane Malfoy, pro začátek to bude jen 10 bodů, ale pamatujte si, že od příště to bude 20. To se týká všech. Nějaké další připomínky, nebo mohu pokračovat?"
Nikdo už nic neříkal, tak Harry pokračoval: "Za neodevzdaný úkol vám strhnu bodů 50, za donesený pozdě 30. Také hodnocení bude vedle klasického známkování, i bodové. To podle obsahu a dalších věcí. Na začátku budeme opakovat to, co už byste měli znát z minulých ročníků a zhruba v polovině října začneme s novou látkou." Po chvíli viděl, jak se Hermiona hlásí a vyvolal ji: "Ano, slečno Grangerová?"
"Pane profesore, já se jen chci zeptat, proč budeme opakovat tak dlouho, když nás letos přeci čekají OVCE?"
"Samozřejmě, že vím o vašich letošních zkouškách, a právě proto se budeme tolik zabývat opakováním. Nebo vy si snad myslíte, slečno, že se zkoušky skládají pouze z učiva tohoto ročníku?"
"Ne, pane."
"Jak si může být tak jistý? Vždyť je nedělal!"
"Pane Malfoy, já vás varoval. Strhávám Zmijozelu 20 bodů, a vás, abyste se příště lépe ovládal, čeká dnes v osm u mě školní trest. Ještě nějaké připomínky?"
"Ne, pane," odpověděl Malfoy, i když ne zrovna přívětivě.
"To jsem rád. Pro dnešek vás už nechám, je přeci jenom první den, ale příští hodinu počítejte s testem. Do zvonění zůstanete ve třídě."
Do zvonění však zbývalo jen 15 minut. Jakmile byli všichni téměř u dveří, Harry si zavolal Hermionu: "Slečno Grangorová, můžete na minutku?"
Hermiona k němu došla a Harry, jakmile byla třída prázdná se jí zeptal: "Jak se daří Jamesovi? A jak zvládáš školu?"
"Ale jo jde to, chceš si s Jamesem promluvit?"
"To jde?"
"Proč by to nešlo, mluvil s tebou přece i když jsme byli oba v jiném čase, ne?"
"To je pravda, dneska před večeří u mě v kabinetu?"
"Jo to by myslím šlo."
"Tak jo, už běž, ať nezmeškáš další hodinu."
"Máš pravdu, Snape by mě zabil."
S tím se rozešli. Harry šel k Brumbálovi, aby se setkal s Moodym na první hodině Obrany proti černé magii určené speciálně pro něho.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama