FANTAZII SE MEZE NEKLADOU...

5.Kapitola-Godric Nebelvír

30. srpna 2006 v 20:42 | Bára Káravá |  Harry Potter mezi indiány
Pátá kapitola

Když se Harry vrátil do tábora,právě probíhala bitva mezi Navahy a Iriguinegjci, kterým pomáhali Indiáni Hačakandy. Harry se ihned zapojil do bitvy po boku Navahů, kteří s jeho pomocí samozřejmě vyhráli. A jak mu Hermiona prozradila, objevili se mágové, kteří byli ihned uctívány Iriguinejci, ale Navahové stále uctívali Harryho. Goldric Nebelvír se snažil najít původce tohoto "zmatku" čímž ulehčil Harrymu práci.

Nebelvír poznal, že Harry pochází z jeho rodu, a proto se zeptal:"Co potřebuješ? A proč ses objevil zrovna tady a teď?"
"Na první otázku vám odpovím snadno, ale odpovědět na tu druhou neumím," řekl Harry.
"No? Poslouchám."
"Tak za prvé potřebuju ňáké vysvětlení ohledně knihy MOC ZÍ......" začal Harry, ale Godric mu skočil do řeči:"Nikdy neříkej jméno té knihy nahlas, pokud si nejsi zcela jist, že tě neposlouchá někdo nepovolaný. A teď pokračuj."
"A za druhé se potřebuji zbavit moci, která náleží potomkům jiného rodu."
"A které?"
"Schopnosti patřící potomkům Zmijozela, konkrétně hadího jazyka."
"Hm. Pozoruhodné, věděl jsem, že se tady jednou potkáme s někým, kdo bude potřebovat pomoc, ale nevěděl jsem, že to bude zrovna tentokrát. Podívej, budu od tebe potřebovat několik informací, ale nejdříve tě musím požádat abychom si tykali a oslovovali se křestními jmény."

"A teď tě představím dalším lidem, kteří sem přišli se mnou."
Tak Harryho představil Jasmíně z Mrzimoru, Liefu z Havraspáru a Bardovi Zmijozelskému, jako svého vyvoleného. Každý z nich si totiž našel někoho s kým se budou radit o všem možném a komu budou svěřovat veškeré informace. Tito vybraní lidé mají být tabu pro všechny ostatní. Díky tomu Harrymu zajistil bezpečí mezi mágy a mezi ostatními lidmi (mudly-indiány) si dovede Harry zajistit bezpečí sám pomocí své hůlky.
Potom udělal nějaký složitý pohyb hůlkou a řekl nějakou formuli v latině nebo nějakém tomu podobném jazyce.
"Tak Harry, máme jen pět minut, než budeš přenesen do své doby," začal Goldric vysvětlovat."Čeká tě tam pár překvapení, ale teď si vem tenhle váček Bude tě chránit před všemi tvými nepřáteli a zároveň ti pomůže ve tvém úkolu."
"Tak dík," řekl Harry a začal si prohlížet ten váček. Byl to kus čtvercové látky, nahoře protkaný bílou šňůrkou, na které byly zavěšeny ještě další barevné."Předpokládám, že to nevíš, ale mě by strašně zajímalo, kdo bude novým profesorem Obrany,"pokračoval.
"Náhodou to vím, ale je to právě to překvapení pro tebe. Ten váček za žádnou cenu nikdy nesundávej, ve chvíli kdy ho sundáš, budu vědět, že tě tvůj nepřítel zničil. Možná ne těleně, ale na duchu určitě. A teď něco k významu těch šňůrek na váčku. Pomocí ŽLUTÉ barvy budeš okamžitě znát slabiny tvých nepřátel a můžeš využívat i ten nejnepatrnější záblesk světla k tomu abys viděl jako ve dne.
ZELENÁ barva tě bude postupně a především pomalu uzdravovat.
ČERVENÁ barva tě bude chránit před zakázanými kletbami, kromě jedné. A zároveň ti bude dodávat odvahu.
MODRÁ ti bude zajišťovat pomoc přírody a podporu tvých přátel. I těch o kterých nevíš.
HNĚDÁ tě bude upozorňovat na lež. Na lež a nepravdivé informace, nikoliv na neúplné nebo pravdivé, ale použité se špatným úmyslem.
ČERNÁ tě v případě ohrožení života přenese ke mně nebo k některému z mých potomků-dědiců.
Pamatuj, váček ti nikdo nevezme, pokud ty sám nebudeš chtít, nebo pokud ho sám nesundáš."
Najednou se Harry ocitnul v Bradavicích ve velké síni. Zrovna začínalo zařazování prvních ročníků, ale Harrymu se zdálo, že je něco špatně. Po prvních dvou zařazených studentech na to přišel. Seděl u profesorského stolu. Když chtěl vstát a jít si sednout k Nebelvírskému stolu, tak zjistil, že je k židli připoután nějakým koulem. Hýbat se mohl, ale ne vstát. Po zařazování ho Brumbál představil jako nového učitele Obrany proti černé magii a také jako nového ředitele Nebelvíru. Všichni tleskali, křičeli nebo se alespoň usmívali. Zmijozelští se ale tvářili jako by právě spolkli citron. Harrymu bylo jasné proč. Ještě jeden rok měl být studentem a najednou je profesorem. Všichni mu to přáli, až na Zmijozelské. Ti mu záviděli.
Po hostině zašel za Brumbálem, aby dostal vysvětlení proč je najednou profesorem a ne ještě jeden rok žákem, ale ředitel ho předběhl: "Už jsem na tebe čekal Harry. Předpokládám, že na mě máš alespoň milion pro tebe hodně důležitých otázek, ale rád bych ti něco nejdříve vysvětlil. A to bez přerušování," dodal, když viděl, jak se Harry chystá něco říct. Pak pokračoval: "Pamatuješ si na ten dopis, který jsi dostal v den tvých sedmnáctých narozenin? Určitě ano, ale musím ti říct, že já jsem ho nepsal. Já ten dopis pouze podepsal a doplnil tam konec. Ten dopis dostávali i tví předci ode dne, kdy se poprvé porušila tradice jména Godric. Takže ho mohl dostat jen právoplatný a přímý dědic Godrica Nebelvíra. Já ti měl říct něco o tvé nové moci, ale nestihl jsem to. Nikdo nevěděl kdo a kdy získá stejnou moc jako samotný Godric Nebelvír. Poslední o kom víme, že ji měl byl zároveň posledním v řadě zcela shodných jmen.Samozřejmě, že to byl jeden ze zakladatelů této školy. Mohl jsi klidně získat i jinou moc. Když jsem ti posílal ten dopis, tak jsem tě měl připravitt na různé možnosti tvého dědictví."
"To se vám moc nepovedlo. Ta moc vás předběhla," konstantoval Harry.
" Máš pravdu Harry, o to více mě mrzí, že jsem tě nemohl připravit na tuto možnost. Doufal jsem, že budeš další, avšak neměl jsem jistotu. Až do toho okamžiku, kdy ses ztatil a ráno nebyla k nalezení ani Hermiona," odvětil Brumbál.
"Výborně. Mohl byste mi teď říct, jak bude probíhat výuka?"
"Zajisté, budeš vyučovat všechny ročníky bez vyjímky. A ty sám budeš dostávat lekce Přeměňování od Minervy, Obrany proti černé magii od Moodyho, Lektvarů od Severuse, já tě budu učit Nitroobranu, Nitrozpyt a s Minervou se z tebe pokusíme udělat zvěromága. Samozřejmě nelegálního, aby to mohla být tvá výhoda při Poslední bitvě."
"Děkuji. Přebývat budu, předpokládám, v soukromých komnatách profesora Obrany."
"Jak jinak. Má to být snad narážka na to, že bys chtěl jít k sobě?"
"V podstatě je."
"V tom případě dobrou noc Harry."
"Dobrou noc Albusi."
Harry už stál u dveří s rukou na klice, když si Brumbál ještě na něco vzpomněl.
"Jo a Harry, nezapomeň studentům vykat a kolegům tykat."
"Nezapomenu."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama