FANTAZII SE MEZE NEKLADOU...

4.Kapitola-Sirius

30. srpna 2006 v 20:38 | Bára Káravá |  Harry Potter mezi indiány
Čtvrtá kapitola

Podle hlasu Harry poznal, že to není nikdo jiný, než sám Sirius Black. Ještě zajímavější ovšem bylo, že s ním mohli mluvit oba. To zaráželo nejen Harryho, ale i Hermionu.

Sirius jim to však objasnil slovy:"Musel jsem před dvěma lety zemřít, abych se teď mohl znovu narodit s jinou tváří a jménem, ale se stejnými schopnostmi a vědomostmi. Doufám, že mi dáte jiné jméno než Sirius. Mě osobně by se nejvíc líbil James, ale záleží na vás dvou."
"A já myslel, že jsem tě ztratil navždy."řekl mu Harry, když se Sirius odmlčel. "A James se jmenovat budeš, raději již od teď, abychom potom neměli s Harrym potíže s tvým oslovováním."skočila hermiona Harrymu do řeči.
"Myslíš, že jméno James je nejvhodnější?" pochyboval Harry.
"Proč by se nemohl jmenovat James? Je nejspíš jediný člověk, který si může vybrat jméno sám," trochu se rozčílila Hermiona.
"No tak jo. Budeš James, ale ne abys mi byl podobný, nebo si ze mě bude Náměsíčník dělat legraci."
Teprve potom mohl James pokračovat:"Já jsem si myslel totéž, dokud jsi nezískal moc láskou. Ta kniha, kterou jsi dostal, patřila mě a jen moje děti, nebo děti mých nejlepších přátel, kterých jsem se stal kmotrem ji mohly získat.
Hermiona ji měla od mé smrti, ale jméno se na ní objevilo teprve 2 dny před tvými narozeninami. Na knize se jméno nového majitele objeví vždy 2-3 dny před získáním, a ihned po dostání mizí."
"Ale vždyť jsi musel vědět, kdo tu knihu dostane, když se objevila u mě."
"To nebylo tak jisté, Hermiono.
Taky to mohla být ta druhá, kterou máme v rodině.
Ty totiž nejsi Hermiona Grangerová a už vůbec nepocházíš z mudlovské rodiny. Ty jsi dcera mé sestry a moje. Voldemort ji přikázal, aby měla dítě s některým ze svých bratrů, kdybys totiž byla stejná jako moje sestra byla bys velikým Voldemortovým triumfem, především pokud by tě sám vychoval. Naštěstí jsi spíše po mě a navíc matka rozhodla, že budeš vyrůstat v mudlovské rodině. Sestra matku přesvědčila, že jsem ji donutil kouzlem, i když to bylo naopak. Bohužel ségra byla příliš vychytralá a použila moji hůlku, proto matka věřila více jí a mě vyškrtla z rodokmenu.
Najedla by ses, prosím, mám hlad a spojení dokážu udržet, i když to pro tebe může být o trochu více vyčerpávající."
"Dobře, ale ještě bych potom chtěla Harrymu něco říct,"souhlasila Hermiona. "Harry víš proč dokážu udržet spojení?"zeptal se po chvíli James.
"Protože jsi můj syn i kmotr zároveň?"odpověděl Harry novou otázkou.
"Zčásti. Ale hlavně proto, že Hermiona včera ve chvíli, kdy zmizela dostala druhou knihu MOC ZÍSKANÁ LÁSKOU, kterou máme v rodině, což znamená, že oba pocházíte z rodu mágů, dokonce ze stejné rodiny i když ne ze stejné větve, ale lépe by ti to vysvětlil Godric Nebelvír."
"Hermiona říkala, že jich bylo víc," řekl Harry velice zmateným hlasem.
"To jo, ale každý zřejmě věděl víc než ostatní z rodiny," raději objasňoval James.
"Myslíš, že jsem v této době právě kvůli tomuhle?" ptal se Harry svého syna "Ne! Ty tam jsi proto, aby ses zbavil hadího jazyka," řekla najednou Hermiona "i když Nebelvír by ti měl pomoct s obojím."
"Takže ty jsi nás celou dobu poslouchala?" zeptal se pro změnu James.
"Jsi můj syn, a navíc v mém těle, takže jsem vás poslouchat musela. Nerada ruším váš velice poučný rozhovor, ale musím ukončit spojení, protože jsem hodně unavená.")
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama