FANTAZII SE MEZE NEKLADOU...

3.Kapitola-Rozhovor

30. srpna 2006 v 20:37 | Bára Káravá |  Harry Potter mezi indiány
Třetí kapitola

Když se Harry ráno probudil hrozně se lekl, protože Hermiona nebyla ve stanu. Ta byla v přítomnosti (u Brumbála).
Večer, než usnuli, si povídali a Hermiona mu řekla, že pokud ji nechce vystavovat nebezpečí, tak je musí spojovat větší pouto než jen láska, jak se říká až do hrobu. V noci se spolu milovali a Hermiona zřejmě otěhotněla, protože by jinak byla u něj, jak si Harry po chvíli uvědomil.

Náčelník ho přišel vzbudit v 7 hodin a velmi se lekl, když nikde neviděl Hermionu. Myslel si totiž, že se byla sama projít v lesíku, a že ji unesli Navahové (nepřátelský kmen). Harrymu chvilku trvalo, než mu vysvětlil, že se Hermiona vrátila tam, odkud přišel i on.
Potom všem ukazoval některá "lehčí" kouzla a dokonce nechal šamana, aby si je s Harryho hůlkou vyzkoušel.
Potom si to chtěli vyzkoušet ještě další členové kmene, když si všichni dospělí vyzkoušeli kouzlení s pomocí Harryho hůlky, tak jim ukázal ještě nějaká docela složitá kouzla.
Najednou ucítil, že s ním něco není v pořádku, ale to se pouze Hermiona snažila propojit přítomnost s minulostí - snažila se promluvit si s Harrym a zeptat se ho jestli v té době má někdo kouzelné schopnosti. O té době jsou velké spory ohledně kouzel, každý pramen říká něco jiného. Jenomže Harry nečakal spojení tak brzo a myslel si, že se unavil kouzlením, proto se omluvil a šel čerpat energii do nedalekého lesíka. Než však odešel, trochu se pohádal s náčelníkem, protože odmítl ozbrojený doprovod, který náčelník považoval za velmi důležitý, jelikož očekával, že v nejbližší době napadnou, nebo budou napadeni kmenem Navahů a chtěl, aby v boji pomohl Harry jim a ne jejim nepřátelům.
Ale to mu mohlo být osudné, protože na něj Navahové zaútočili, naštěstí se naučil mít hůlku neustále po ruce, proto na ně nestřílel pomocí pušky nebo luku, jak očekávali, ale pužíval hůlku.
To je tak překvapilo, že "zmrzli" v polovině útoku a začali ho uctívat. Neuctívali jej jen proto, že kouzlil a vytvářel různé nemoce, ale i proto, že nikoho nezabíjel. Harry se totiž snažil, aby si z nich neudělal nepřátele jako z kmene Indiánů Hačakandy, protože by potom vůbec neměl kam jít.
Když viděl, že mu už od nich nehrozí žádné nebezpečí, začal je pomalu a postupně uzdravovat.
Hermiona se s ním znovu pokusila spojit.
Tentokrát byl Harry připraven rozhovor přijmout.
Hermiona se ho zeptala, jestli někteří indiáni se kterými se setkal, mají kouzelnické vlohy.
Harry jí nedokázal odpovědět zcela přesně, a proto jen řekl:("Jestli někdo má kouzelnické vlohy nevím, ale ti kterým říkají šamané dokáží některá z lehkých kouzel, která jsem jim ukázal."
"Díky. Přesně tohle jsem potřebovala vědět, ale dávej si veliký pozor, protože podle některých zdrojů právě v době vymření kmene Indiánů Hačakandy, což byl kmen, který se nás ujal, se objevili první mágové.
Doufám, že se budeš řídit radou, kterou ti teď dám.
Běž k Navahům, to je sice jeden z nepřátelských kmenů Indiánů Hačakandy, ale měli by ti tě uctívat jako boha a v jejich středu vyčkej příchodu mágů. Mezi nima najdi Godrica Nebelvíra..."
"Ten ale založil školu, jak teda mohl být mezi prvními mágy, kteří se objevili na této planetě?"skočil jí Harry do řeči.
Hermiona se ale ohradila:"Jméno Godric se dědí. Vždy první syn musí být Godric a první dcera Samantha, proto musíš najít Godrica Nebelvíra. Ten by ti měl poradit co s hadím jazykem a proč tady vůbec jseš. Lupin si myslí že proto, že v této době začíná vyhrávat zlo, ale Brumbá říká, že kvůli hadímu jazyku."
Jen co mu řekla tyto základní informace, které by měl vědět někdo se jim připletl do rozhovoru.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama