FANTAZII SE MEZE NEKLADOU...

2.Kapitola.Indiáni

30. srpna 2006 v 20:31 | Bára Káravá |  Harry Potter mezi indiány
Druhá kapitola

Harry najednou uslyšel ptáky. Z toho usoudil, že je někde venku, ale rozsvítit pomocí hůlky se bál, nikdo neví co se skrývá vedle. Po nějaké chvíli se začalo rozednívat. A tehdy si Harry s hrůzou uvědomil, že se octl na úplně neznámém místě. A co hůř dokonce i ve zcela neznámé době. Jediné co měl u sebe byla kniha od Hermiony a jeho hůlka.*Co si mám počít s jednou knížkou, hůlkou a svými vědomostmi* pomyslel si Harry *A co chudák Hermiona. Ta se musí bát. Možná, že kdyby mi to řekla osobně, tak jsme se neocitly každý v jiné době.* Jen co mu tohle došlo Hermiona se objevila vedle něj.

"Ty mě potřebuješ nebo mě máš tolik rád?" zeptala se Hermiona, když jí došlo co se stalo.
"O čem to mluvíš?" nechápal Harry.
"Přeci o tvé nové moci, kterou jsi získal mou láskou. Jinak bys neměl u sebe tuhle knížku, ale myslánku, kterou ti poslal Remus."
"Aha takže spíš obojí. Já se ti už několik roků bojím říct, že tě mám rád. Myslel jsem totiž že máš ráda Rona. No to nechme stranou. Nevíš náhodou kde jsme se ocitli?" "Co vím je jenom jedno. V téhle době muselo začít vítězit zlo, protože jinak bys tu nebyl. Jsi Nebelvírův dědic a sice jseš teprve druhý z tohoto rodu, který může měnit minulost, ale ne podle sebe. Můžeš měnit cokoliv v době ve které se octneš a kdykoli.Ať ti je 17 nebo 50. A jelikož tě mám ráda a nechci o tebe přijít, tak se tvé speciální schopnosti nejspíš zkombinovaly. Brumbál si to myslel a říkal, že je možné, že se u tebe objevím, a proto že musím vědět...."
Za Hermioniny řeči se kolem nich začali objevovat indiáni kmene Iriguinejců, kteří teď začali být útoční. Harry se s nimi však záhadným způsobem začal bavit. Hermiona jen zírala, protože Harry ovládal jejich řeč jako by se mezi nimi narodil. Avšak bylo jediné štěstí, že se Harry chtěl setkat s jejich náčelníkem, protože jinak by oba skončili u mučícího kůlu. Hermiona měla jako vždy pravdu.
Náčelník řekl Harrymu, že je jejich kmen napokraji vyhynutí, protože je bílí lidé vraždí s jediným cílem. Vyvraždit všechny indiány kvůli zlatu a ropě. Proto dal příkaz všechny neznámé lidi, především ty co neumí mluvit jejich řečí, přivázat ke kůlům. Náčelník také chtěl po Harrym vědět kdo je ta dívka co se tu s ním objevila. Harry mu ji představil jako Hermionu, svou snoubenku, protože si uvědomil, zase záhadným způsobem, že kdyby řekl něco jiného, tak by Hermiona mohla zemřít. Ostatní indiáni chtěli důkaz, že jsou z budoucnosti a že jim mohou pomoci. Proto se Harry zeptal Hermiony jestli zde můžou kouzlit.
Ta řekla:"Ty jo, ale já asi ne, protože platí něco jako, že nesmíš měnit minulost bez oprávnění. A já zřejmě oprávněná nejsem. Ty však můžeš."
Harry se však podíval do knížky MOC ZÍSKANÁ LÁSKOU a tam našel úryvek:

Každý kdo miluje někoho s jakoukoliv mocí, která zapříčiňuje, že pro něj neplatí jakákoliv pravidla ohledně kouzlení a i ten miluje druhou osobu. Znamená to, že pravidla neplatí ani pro jednoho.

Když si to přečetla i Hermiona, kniha zmizela. Harry se tomu podivil, ale Hermiona jen řekla, že kniha splnila své poslání, a proto se vrátila tam kam patří. Do budoucnosti. Místo knihy se zde však objevil Remus Lupin. To bylo divné všem, ale Lupin se vzpamatoval velice rychle.
"Harry máš tady poslání. K tomu abys ho úspěšně dodončil ti zbývá jenom jedno. Zbavit se schopností,které patří dědicům Zmijozelu a ne dědicům NEBELVÍRU."
Touto řečí jim Lupin objasnil jeho objevení se zde.
"Takže ty myslíš, že se mám nějak zbavit hadí řeči?" Ujišťoval se Harry.
"Jo akorát mi nikdo neřek jak by to mohlo jít." Potvrdil Lupin.
"To vím zase já Harry. Musíš najít někoho, kdo je ochotný pro dobro obětovat život, protože pokud tuto schopnost získá zlo, zemře, objeví se v jiném čase a bude šířit ještě větší zlo než doposud. Pokud ji však od tebe získá dobro samo se změní ve zlo,ale nezemře. Možná i právě proto ses ocitl tady, v minulosti, protože ztratit někoho Řád, bylo by to špatné. A nikoho jiného si neumím představit, že by se obětoval pro dobro."
"Fajn. To by sme měli,ale jak najít toho člověka?"
"Na to musíš přijít sám." Řekli Hermiona a Lupin zároveň.
Potom Lupin zmizel a Hermiona s Harrym si šli lehnout do stanu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ewelin Ewelin | Web | 11. března 2007 v 17:48 | Reagovat

zajímavý ale hezký :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama