FANTAZII SE MEZE NEKLADOU...

1.Kapitola-Blahopřání

30. srpna 2006 v 20:28 | Bára Káravá |  Harry Potter mezi indiány
První kapitola

Harry se probudil asi v půl třetí ráno a s úžasem zjistil, že mu už je 17 let. Vtom znovu uslyšel zvuk, jako by někdo ťukal na okno jeho pokoje. Byla to Hedvika, jeho sova, která mu nesla nějaký dopis nebo snad balíček? Rychle jí otevřel, sundal z nohy balíček a začetl se do dopisu, který psala Hermiona, jeho kamarádka ze školy:

Ahoj Harry,
nejprve bych ti chtěla poblahopřát ke tvým 17. narozeninám. Ze začátku jsem přemýšlela jak ti doručit dárek, když se objevila Hedvika. To by mě ani moc neudivilo, protože si zvykla létat ti ke mě pro narozeninové dárky. Více mě překvapilo, že nesla dopis, určený mě. Psal mi Lupin. Kladl mi na srdce, abych ti konečně prozradila malé tajemství. Měla bych ti spíše říct do očí než psát, ale já v sobě nenašla tolik odvahy. Vždyť se známe tak dlouho. Já tě totiž mám ráda. Vím, že se teď možná směješ, ale měj prosím alespoň tolik taktu a neřikej to Ronovi.
Hermiona

Chtěl se podívat na dárek, který mu poslala Hermiona, když do jeho pokoje vlétla Ronova sova zároveň se sovou Lupina. Obě mu nesly dárek a dopis. Nejprve si přečetl dopis od Náměsíčník:

Vše nejlepší k narozeninám Harry. Netuším, jestli už to víš, ale spíš ne, proto ti to napíšu.
Hagrida odvedli, že prý se dal na stranu zla. Já vím jenom jedno. Pokud by tehdy vyhrál Brumbál a stal se Ministrem kouzel on a ne ten Begon, tak jsme mohli být silnější a Řád mohl mít minimálně 2xtolik členů než má teď. Můj osobní dojem je ten, že Begon patří mezi přívržence zla. Ale ty máš nrozeniny a já ti píšu takovéhle zprávy. Narozeniny si užij, jak nejlépe umíš a nenech se deptat těmi mudly.
Náměsíčník

P.S.:Hermiona by ti měla něco říct. Až se to dozvíš měl bys získat nějakou schopnost, ale nevím jak to je doopravdy. Říkal mi to tvůj otec, když se museli tvoji rodiče skrývat.Ovládat se prý musíš naučit sám. Až se uvidíme, řeknu ti ještě něco, ale to musím z očí do očí.

Potom se začetl do Ronova, ale když byl v půlce dopis začal doutnat. Proto jej raději prozatím odložil a podivil se další sově, která mu nesla formální dopis:

Vážený pane Pottere,
vezměte prosím na vědomí, že jste získal další schopnosti, které ovšem nemusíte zcela ovládat, a proto bych byl rád abyste se pomocí přiložené sponky dostavil do Bradavic ve 4 hodiny ráno dnešního dne. A mezitím se snažte ovládat své emoce a uvědomte si laskavě,že po prázdninách nastupujete do posledního ročníku.
Albus Brumbál

P.S.:Harry promiň mi to oficiální oslovení, ale je to v "předpisech" vše ti vysvětlím, když se dostavíš. Bude tu i Remus a Hermiona.

Potom si Harry konečně rozbalil a prohlédl dárky. Hermiona mu poslala knížku MOC ZÍSKANÁ LÁSKOU.Od Rona dostal sadu brků a inkoust. Remus mu daroval myslánku.
Jen co dárky rozbalil, začal se připravovat na cestu, protože bylo 3:45. Chvíli mu také zabralo hledání sponky, protože byla tma a on si nemohl rozsvítit. Našel ji přesně včas. Sponka jej okamžitě přenesla, ale ne do Bradavic ani k Brumbálovi. To si vysvětlil jako další trik Voldemorta, ale nikdo na něj zatím nepromluvil. To se mu už zdálo podivné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dall-golien Dall-golien | Web | 23. března 2007 v 20:50 | Reagovat

Máš to dobré

2 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 14. srpna 2007 v 19:58 | Reagovat

Nó, máš tam dost chyb... Né dost, straně chyb. Chtělo by si to po sobě přečíst a opravit.. Jinak... Hmm... Zatím se v tom moc nevyznám... XD Je to hodně krátké a zmatené... Ale mohlo by to mít originální nápad...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama